RSS
piątek, 19 lutego 2010
Fikus

Fikus to roślina wymagająca szczególnej troski. Należy on do grupy kwiatów wymagających żyznego i wilgotnego podłoża. Fikus lubi być dużo i często podlewany, ale nie przelewany. Tego żaden kwiatek nie lubi. Kupując roślinę do naszego mieszkania należy wypytać kwiaciarkę jak się o nią właściwie troszczyć aby nam nie zmarniała. Fikusy lubią dobrze nasłonecznione miejsca. Potrzebują żyznej ziemi wzbogacanej nawozami. Rośliny tej nie należy stawiać w pobliżu grzejników, gdyż nadmierne ciepło jej zaszkodzi. Szczególnie w sezonie zimowym. Wówczas fikus w tym okresie gubi liście. Jest to normalne zachowanie takiej rośliny, kiedy przychodzi wiosna fikus wypuszcza nowe listki. Fikus jest to wysoka roślina osiągająca nawet do metra wysokości. Dzięki czemu może stać się ona doskonałą ozdobą i dekoracją naszego mieszkania. Wiadomo od dawna, że zieleń w naszym najbliższym otoczeniu doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Rośliny zielone w tym również fikusy są często kupowane na prezent dla najbliższych. Taki kwiatek na pewno każdego ucieszy.


Tagi: fikus kwiaty
11:18, shibuja1990
Link Dodaj komentarz »
Kwiaty domowe

Kwiaty domowe w zależności od rośliny wymagają specyficznej opieki. Niektóre kwiaty potrzebują dużo wody oraz specjalnego nawożenia. Kwiaty domowe, które często kwitną zazwyczaj potrzebują dużo światła i obfitego podlewania. Dlatego należy o tym pamiętać, kiedy chcemy aby nasz parapet cieszył oko. Wszystkie kwitnące kwiaty są bardziej wymagające. Należy uważać aby nie wdała się mszyca czy inny Systematycznie należy też zraszać kwiaty. Jednocześnie należy uważać na pączki, aby ich nie obtrącić. Niektórzy lubią mieć we własnym mieszkaniu palmę. Ale o nią też należy się troszczyć. Palmy są światłolubne oraz nie lubią dymu papierosowego. Dlatego w pomieszczeniu w którym jest palma nie należy palić. Dodatkowo palmy pochodzą z krajów tropikalnych,gdzie są obwite deszcze. Podłoże w doniczce powinno być zawsze wilgotne, jednak nie może stać woda. Z wodą należy uważać. Dobrym rozwiązaniem jest wysypanie trochę żwirku w doniczce. Poprawi to wilgotność. Jeśli nie możemy poświęcić dużo czasu na opiekowanie się kwiatkami. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kupienie kaktusów. Istnieją odmiany, które też kwitną i doskonale się prezentują. Kwiaty domowe mają cieszyć oko i to jest ich zasadnicza rola.'

 

Dom i ogród miejsca gdzie potrzebny jest projektant.

Dom i ogród miejsca gdzie potrzebny jest projektant.

 

Pragnąc oryginalnie urządzić dom i ogród powinniśmy zatrudnić projektanta. Pomoże on nam wybrać najlepsze rozwiązania na aranżację wolnej przestrzeni w naszym najbliższym otoczeniu. Jakim jest dom i ogród. To miejsca szczególne, dlatego warto jest poświęcić im nieco uwagi i zaangażowania w podjęciu decyzji jak zapełnić wolną przestrzeń. Zatrudniając dekoratora wnętrz uzyskamy fachową poradę oraz terminową realizację zlecenia. Korzystając z jego usług mamy gwarancję, że nasz dom i ogród, będzie profesjonalnie zaprojektowany. Dom to miejsce odpoczynku, dlatego powinno być dopasowane do domowników. Każdy powinien mieć swój wkład w urządzenie domu. Na przykład przy podejmowaniu decyzji w jakim kolorze będą ściany w naszym pokoju. Tak samo jest z ogrodem tam też odpoczywa cała rodzina. Zaprojektowanie ogrodu to stworzenie wielu planów i wybranie tego najlepszego, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby funkcjonalne i wizualne. Dom i ogród to stworzenie właściwej aranżacji przestrzeni. W której każdy z domowników mógłby wypoczywać.

 

11:16, shibuja1990
Link Dodaj komentarz »
Projektowanie ogrodu i domu

Projektowanie domu i ogrodu.

Właściwe zaprojektowanie domu i ogrodu to duża sztuka wymagająca dużego zaangażowania i bogatej wyobraźni. Dom i ogród powinien być dopasowany do domowników, aby się w nim doskonale czuli. Powinien harmonizować się w jedną całość. Dom i ogród zazwyczaj urządzamy w określonym stylu. Ostatnio modne są domy z drewna, wzorowane na styl góralski, gdzie wokół jest dużo elementów zaczerpniętych z kultury góralskiej. Dom i ogród powinien mieć duszę. Projektując dom powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli posiadamy duża przestrzeń, powinniśmy ą tak zagospodarować, aby każdy z domowników miał swój kąt oraz miejsce do wypoczynku. Dom i ogród to powierzchnia, której nie należy zbytnio zapełniać. Należy zostawić też wolną przestrzeń, aby móc swobodnie się poruszać po naszym domu. Jeśli lubimy rośliny zielone, wówczas powinny one też znaleźć się w naszym najbliższym otoczeniu. Rośliny dobrze działają na nasze samopoczucie oraz na zdrowie. Ponieważ kolor zielony uspokaja. Dom i ogród to miejsca przeznaczone na odpoczynek i relaks.

11:14, shibuja1990
Link Dodaj komentarz »
Jak zaprojektować dom i ogród

Dom i ogród jak je właściwie zaprojektować.

 

Dom i ogród może się stać miejscem do którego chętnie będziemy wracać. Wystarczy stworzyć w nim właściwe warunki do wypoczynku dla całej naszej rodziny. Dom powinniśmy tak zaprojektować, aby każdy z domowników miał w nim swoje cztery ściany czyli własny kąt do którego chętnie by wracał i wypoczywał. Dom możemy samemu urządzić lub zatrudnić projektanta wnętrz . Tak samo jest z ogrodem, wystarczy dobry pomysł lub fachowa ręka jeśli mamy za mało czasu, aby oryginalnie urządzić ogród. Dom i ogród powinny być miejscami relaksu dal całej rodziny. Urządzając dom i ogród należy pamiętać o kilku zasadach. Właściwe dobranie koloru na ścianach ma duży wpływ na samopoczucie człowieka. Dlatego wybierając farbę na ścianę powinniśmy ją dopasować do konkretnego miejsca. Jest kilka zasad, które należy przestrzegać. Do sypialni oraz kuchni nie należy wybierać jaskrawych kolorów, gdyż są to miejsca w których powinniśmy się wyciszyć i zrelaksować. Na zaprojektowanie domu i ogrodu powinniśmy poświęcić dużo czasu i zaplanować, każdą wolną przestrzeń.

 

 

11:14, shibuja1990
Link Dodaj komentarz »
miejsce spotkań rodzinnych

Dom i ogród miejsce spotkań rodzinnych.

Dom i ogród to miejsce częstych spotkań rodzinnych, szczególnie latem. Wówczas najchętniej większość dnia spędzamy na świeżym powietrzu. Dlatego dom i ogród może stać się miejscem spotkań naszych bliskich. Ogród jeśli go właściwie zagospodarujemy może stać się miejscem wyjątkowy. Wystarczy właściwie rozplanować wolną przestrzeń w naszym ogrodzie. Stworzyć w nim miejsce do wypoczynku dla nas oraz dzieci. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie części wolnej przestrzeni na postawienie altany w ogrodzie oraz huśtawki. Będzie to miejsce idealne na wypoczynek. Warto też zadbać o wypoczynek i miejsce do zabawy dla naszych dzieci. Można wybudować piaskownicę lub huśtawkę. W tle natomiast możemy stworzyć rabatki z ulubionymi kwiatami lub posadzić drzewka owocowe, które będą dodatkową ozdobą naszego ogrodu. Można też posadzić iglaki jeśli mamy mniej czasu na zajmowanie się ogrodem. Iglaki, bowiem potrzebują mniej czasu na pielęgnację. Dom i ogród powinny stać się miejscem do odpoczynku i miłego spędzania wolnego czasu ze znajomymi

.

11:12, shibuja1990
Link Dodaj komentarz »
jak urządzić dom i ogród

Dom i ogród jak go urządzić.

 

Dom i ogród to wyjątkowe miejsca w naszym najbliższym otoczeniu, które potrzebują właściwego zagospodarowania przestrzeni. Wystarczy użyć własnej wyobraźni aby stworzyć niespotykane projekty na wyjątkową aranżację. Dom i ogród wymagają naszego zaangażowania oraz poświęcenia dużo wolnego czasu. Jeśli chcemy go właściwie urządzić. Dom i ogród to miejsca gdzie przebywamy większość czasu w ciągu całego dnia. Zwłaszcza w sezonie letnim. Jest to miejsce spotkań rodzinnych przy kawie w domu lub grillu w ogrodzie. Szczególnie jeśli prowadzimy dom i posiadamy własną rodzinę. Wówczas dom i ogród stają się naszymi miejscami, gdzie chętnie wracamy i wypoczywamy po ciężkim dniu pracy. Na urządzenie domu jest wiele projektów. Możemy zatrudnić dekoratora wnętrz lub zaufać własnej wyobraźni i pomysłowości. Dom to wolna przestrzeń,która należy optymalnie wykorzystać. Meble powinny być w określonym stylu. Muszą być funkcjonalne a zarazem wygodne. Dom i ogród powinien być odzwierciedleniem naszej osobowości oraz zamiłowań i pasji.

1 , 2